This shop uses cookies and other technologies so that we can improve your experience on our sites.

Bezpieczne puzzle piankowe bez formamidu

Bezpieczne puzzle piankowe bez formamidu

To jest artykuł o nas, który został opublikowany kilka lat temu na blogu Niebieska Kokardka

Bezpieczne puzzle piankowe bez formamidu - Mały Geniusz. Certyfikat bezpieczeństwa.
No, nie to żebym była zwariowana na punkcie bezpieczeństwa itd..:D

Ale:
Niestety, w obecnych czasach kupić badziewie bardzo łatwo, nie dość że badziewie to jeszcze szkodzi zdrowiu, a dość często jest produkowane w podejrzanych warunkach, przez podejrzane osoby (czyt. dzieci). Co jak co, certyfikaty sprawdzam, bo z chemią nie ma żartów.

Chciałam naszej Małej zakupić matę na podłogę, bo na łóżku to już zaczęło robić się niebezpiecznie. Podczas buszowania po allegro trafiłam na taki nagłówek: "Puzzle piankowe bez formamidu". A że ja taka ciekawska trochę jestem, to zaczęłam szukać i szperać po necie.

Formamid jest substancją silnie drażniącą i bardzo szkodliwą. To dzięki niej puzzle piankowe są "piankowe" i miękkie. Więcej o samej substancji tu. Więcej się rozpisywać nie będę, bo ekspertem nie jestem;)

Na rynku istnieje wiele różnych puzzli, przeważnie kwadratowych, kolorowych, z małymi elementami itd. Niestety to właśnie najczęściej te są szkodliwe. Wpadło mi w oko kilka, różnych pianek ale zdecydowałam się na jedne - firmy Mały Geniusz z Czech.

Inne linki na temat formamide.

Puzzle-piankowe.pl

1 Comments

  • Avatar
   Agnieszka Basta
   Jan 13, 2018

   Wydaje mi się, że na ten artykuł trafiłam poszukując odpowiedniej maty piankowej dla mojego maluszka, który już zaczynał nudzić się w łóżeczku. Wtedy dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak puzzle piankowe, z których można taką matę zrobić i że większość dostępnych na rynku zawiera szkodliwy formamid. Czytałam na przykład opinię o tych tanich z allegro, że śmierdzą chemią. Zdecydowałam się na zakup puzzli Mały Geniusz i jesteśmy z córeczką bardzo zadowolone: żadnego zapachu, łatwe do utrzymania w czystości, nie niszczą się. Służą nam już prawie 2 lata. Sami zobaczcie na filmiku jaką przestrzeń i wygodę dają dziecku: http://teachyourbaby.pl/index.php/2017/10/08/pazdziernik-2017-podsumowanie-czytania-globalnego-i-matematyki-metoda-domana/